Loading...نکاتی برای داشتن یک رابطه سالم

عاشق واقعی شما را برای آنچه که واقعا هستید و آن چیزی که به رابطه می آورید و برعکس دوست دارد.


نکاتی برای داشتن یک رابطه سالم

1- همیشه با خودتان صادق باشید.

شما به صورت بی نظیر و ویژه ای توسط یک خالق دوست داشتنی خلق شده اید. اگر فکر می کنید که باید کس دیگری غیر از خودتان باشید، برای اینکه نیازهای طرف مقابلتان را پر کنید، باد بگویم که بسیار در اشتباهید.

اگر شما تحت فشار هستید برای اینکه رفتارتان را کنترل کنید و کارهایی که معمولا انجام می دهید. مثل (مشروب خوردن، مواد مصرف کردن، رابطه جنسی نا سالم و یا دروغ گفتن) را برای اینکه طرف مقابل را دوباره ببینید، کنترل می کنید، یعنی اینکه در یک رابطه نا سالم هستید. عشق واقعی شما را برای آنچه هستید می خواهد، پس نگران نباشید.

با ایمان قدم بردارید و خود واقعیتان را نشان دهید.

2- ارتباط عمیق با یکدیگر برقرار کنید.

رابطه سالم عمیق تر از احساسات سطحی است. با وجود اینکه ممکن است شما دو نفر وقتی در کنار هم هستید، خیلی خیلی به هم بیایید، چه در کنسرت و یا در دورهمی های خانوادگی یا حتی در کلیسا یا سینما، آیا وقتی تنها هستید حرفی برای گفتن به هم دارید؟

آیا اتفاقاتی که در مکالمه شما اتفاق می افتد معنی دار و عمیق است یا اینکه سطحی و بی مصرف هستند؟ آیا شما آرزو های شخصی تان را به هم توضیح می دهید، رویاها و آرمان های خود را با هم درمیان می گذارید و یا اینکه فقط در مورد هوا و غذا با هم حرف می زنید؟ آیا شما روی هم حساب می کنید؟ یا گوش های شنونده یکدیگر هستید؟ به هم نصیحت های خوب می کنید یا اینکه بی توجهید

مکالمه های خوب، صادقانه و عمیق می تواند شما را به طور واقعی به هم متصل می کند. وقتی شک دارید در مورد آن صحبت کنید. همیشه مسیر صحبت  را برای خودتان باز بگذارید.

3- ارزش ها و علایق مشترکتان را با هم شریک شوید.

دلیلی ندارد که علایق شبیه به هم داشته باشید. در حقیقت داشتن علایق متفاوت به شما کمک می کند تا آنها را با هم شریک شوید. البته مطمئن شوید که حداقل چندین علاقه مشترک با هم داشته باشید، برای اینکه مجبور نباشید سر اینکه چه کار کنید یا کجا بروید با هم بجنگید. شما باید اشتراکاتی در مورد مسائل سیاسی، ورزشی، سینمایی، خرید کردن، موسیقی و .... با هم داشته باشید.

در نظر داشته باشید که سازگاری به معنی این نیست که یکدیگر را از علایق شخصی محروم کنید، بلکه به این معنی است که در علایق یکدیگر سهیم شوید.

4- در مورد باورهای معنویتان با هم صحبت کنید.

اگر شما در باورهایتان با هم، هم عقیده نیستید. در آینده در رابطه تان به تدریج شکاف ایجاد می کند. سعی نکنید که باور واقعیتان را پنهان کنید و امیدوار باشید که یک روزی بالاخره با آن کنار می آیید. سعی کنید خیلی واضح و راحت در مورد آن صحبت کنید.

یک ضرب المثل قدیمی است که می گوید : زوجی که با هم دعا می کنند، در کنار هم می مانند.

5- از افراد منفی دوری کنید.

با وجود اینکه رفتار دوستان و خانواده در ساختن یک رابطه سالم بسیار موثر است، بعضی افراد متاسفانه می توانند دقیقا برعکس باشند. اگر شما شاهد رابطه های نا سالم یا جر و بحث های دوستانتان هستید، که به دلیل عدم امنیت آنهاست، نگذارید که روی رابطه شما اثر بگذارد.

هر دو باید با هم هماهنگ باشید و سعی کنید که افراد منفی را از زندگی عشقیتان بیرون کنید، و اجازه دهید که عشق شما در یک رابطه سالم و هماهنگ رشد کند.

6- یاد بگیرید با هم بخندید.

در این یک مورد اگر لذتی در میان نباشد نیازی به توضیح ندارد و امید چندانی نیست.

خنده عشق را زنده نگه می دارد. چیزی پیدا کنید که باعث شود هر دوی شما از ته دل بخندید. رفتار قشنگ و انسان دوستانه و گرایش های دوست داشتنی یک حس کششی مثل آهنربا ایجاد می کند، که باعث می شود همه احساس کنند به حضور شما دو نفر نیاز دارند.

چگونه آن فرد خاص می تواند در مقابل آن خنده شیرین و چشمان براق شما مقاومت کند.


برچسب ها:

رابطه سالمصمیمیت


نظرات

 ارسال نظر

نام
ایمیل ضروری
وب سایت / وبلاگ
پیغام ضروری
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
کد مقابل را وارد کنید ضروری
اگر کد خوانا نیست اینجا را کلیک کنید