Loading...روش هایی برای ترک سیگار!

هرگز منکر این مطلب نشوید که، سیگار کشیدن لذت بخش است.


روش هایی برای ترک سیگار!

سیگاری شدن بسیار آسان است، در حالیکه ترک کردن آن کاری بس دشوار است. به صبر و مقاومت قابل توجهی نیاز دارد، که عاقبت بتوان آن را ترک کرد. چیزی که بیش از حد مورد نیاز است، آگاهی لازم در مورد این مسئله است. چگونه می توان سیگار را ترک کرد؟

در زیر روش هایی برای ترک سیگار وجود دارد، که به شما کمک می کند تا این عادت بد را کنار بگذارید. 

در ابتدا هدفتان را مشخص کنید. مشخص کردن هدف قبل از هر چیزی به شما کمک می کند که به آن برسید. از قبل اهداف روزانه، هفتگی و ماهیانه خود را مشخص کنید. این عمل شانس موفقیت شما را افزایش می دهد.

هرگز منکر این مطلب نشوید که، سیگار کشیدن لذت بخش است. مسئله را برای خودتان سخت تر نکنید. اما قبول کنید، این عمل لذت بخش است.

یک جایگزین دهانی برای آن پیدا کنید. استعمال دخانیات به تدریج می تواند کم شود، به شرطی که جایگزین مناسب برای آن پیدا شود.

این جایگزین ها شامل انواع آدامس ها، چوب دارچین و سیگار های مصنوعی می باشد. سیگار های گیاهی نیز یکی از پیشنهادات است که می تواند به موفقیت منجر شود.

از قهوه، الکل و شکر به دور باشید. قهوه و الکل احساس کشیدن سیگار را در شما تحریک می کند. تحت هر شرایطی و با هر قیمتی که هست، باید از آن به دور باشید.

بطور مشابه، غذاهای با کالری بالا شما را تحریک می کنند که بیشتر سیگار بکشید. به جای آن غذاهایی با کالری کم و فیبر بالا مصرف کنید.

زیاد آب بنوشید. سیگار کشیدن رسوبات زیادی ( بطور خلاصه نیکوتین) در بدن ما ایجاد می کند. برای اینکه آن را بیرون برانید، واجب است که مقادیر زیادی آب مصرف کنید.

ورزش کنید. بخشی از حرکات یوگا مثل پرانایاما، به مدت نیم ساعت بسیار سودمند است. این باعث می شود که افزایش سطح استرسی که در داخل بدن شما اتفاق افتاده، کاهش یابد. می توانید هر رژیمی را در هر میزانی استفاده کنید و به یاد داشته باشید، تا زمانی ورزش انجام دهید که عرق کنید.

دنبال حمایت و پشتیبانی دوستانتان باشید. ترک کردن عادت بد سیگار کشیدن، احتیاج به قدرت بالا و شجاعت خوبی دارد. معمولا داشتن یک سیستم پشتیبانی در خانواده و دوستان بسیار سودمند است. 

با نشانه های ترک اعتیاد مقابله کنید. شما باید انگیزه بالایی در مقابله با علائم اعتیاد داشته باشید، زمانی " حتی یک عدد سیگار" هوس بسیار عادی است، که معمولا پدید می آید. از هر کمکی در این فاز به خود دریغ نکنید.

به خودتان پاداش بدهید. اگر فکر می کنید که به هدف بزرگ از پیش تعیین شده خود دست یافته اید، پس لیاقت بهترین پاداش ها را دارید.


برچسب ها:

سیگارترک سیگارروش های مفید


ارسال نظر

نام
ایمیل ضروری
وب سایت / وبلاگ
پیغام ضروری
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
کد مقابل را وارد کنید ضروری
اگر کد خوانا نیست اینجا را کلیک کنید