Loading...یادبان، سوگواری آنلاین

یادبان، سرویس ایجاد صفحه برای معرفی یک "فرد درگذشته" است. هر فردی می تواند با مراجعه به سایت و ثبت نام ساده، برای عزیز درگذشته خود یک صفحه یادبود بسازد.


یادبان، سوگواری آنلاین

سالها پیش ایده ای داشتم که به موضوع بزرگداشت یاد رفتگان از این دنیا بپردازد. برای همین دومین مناسبی هم ثبت کردم ولی بر اثر غفلت دامنه از دستم رفت و من هم در شلوغی کار و زندگی، این موضوع را کنار گذاشتم. تا اینکه پارسال دوباره با مرور کسب و کارهای انلاین، متوجه شدم هنوز کسی به طور جدی به این موضوع نپرداخته و با برخی از دوستان هم که صحخبت کردم دیدم خیلی ها بهش فکر کرده اند ولی خوب، معمولا عملیات اجرائی شروع نکرده اند. پارسال زمستان دومین خوبی پیدا کردم و مصمم شدم که را اجرائی کنم. دومین یادبان دات کام را ثبت کردم و نشستم به نوشتن برنامه و جزئیات. تا اینکه در اردیبهشت 96 کار طراحی و برنامه نویسی پروژه را شروع کردیم. برای طراحی لوگو و هویت بصری برند، با آقای شهیدی صحبت کردم و نتیجه اش این هست که الان می بینید. من که خیلی راضی ام :

سیر طراحی لوگو و لوگوتایپ یادبان:

پرستو، به عنوان یک پرنده زیبا و البته مهاجر شناخته می شود. مرگ یعنی عروج و آسمانی شدن. یعنی پرواز و مهاجرت به سوی زندگی روحانی و دائمی. به همین دلیل، لوگوی یادبان از پرواز پرستو الگو گرفته است. . . . . در باره هویت برند یادبان: خطوط مورب با زاویه 45 درجه، نشان اوج و پرواز است. همچنین برای اعلام و یادآوری عروج فرد آسمانی شده، از یک روبان اریب در گوشه عکس استفاده می شود، لذا خطوط موازی و اریب به عنوان بخشی از هویت یادبان انتخاب شد. . طرح بسته بندی برای برخی محصولات مربوط به مراسم سوگواری: و در نهایت با مدیریت آقای مهندس صالحی و همکارانش، سایت آماده شروع به کار گردید.

یادبان کجاست؟

یادبان، خود را به محلی برای نکوداشت یاد رفتگان و نگهداری نام نیک رفتگان می پندارد. یادبان براین باور است که نکوداشت یاد رفتگان، از فرهنگ درست ما ایرانیان نشات می گیرد. یادبان تلاش میکند به صورت اینترنتی و مجازی، نام و یاد رفتگان را ثبت و ضبط نماید. راستی چرا در کشورهای دیگر چنین سایتی وجود ندارد؟ شاید در هیچ کشوری مثل ایران، افراد متوفی مورد ارج و قرب نیستند. اشخاصی که فوت می کنند، به ندرت پشت سرشان بدگوئی می شود و این یک رفتار درست در فرهنگ ماست. مراسم و مناسک مربوط به متوفی در نز اقوام مختلف ایرانی به صورتی متفاوت ولی در مجموع بسیار پرحجم و هماهنگ برگزار می شود.

یادبان چطور کار میکند؟

مهمترین بخش یادبان، ایجاد صفحه برای معرفی یک "فرد درگذشته" است. هر فردی می تواند با مراجعه به سایت و ثبت نام ساده، برای عزیز درگذشته خود یک صفحه یادبود بسازد.
اگر فرد متوفی، تازه درگذشته باشد می تواند برنامه های تشییع و مجالس یادبود را ذکر نماید. ارسال گالری عکس، درج ویدئو و متن معرفی متوفی و امکان درج برنامه های بزرگداشت به صورت نامحدود وجود دارد.

امکان درج تسلیت از سوی بازدیدکنندگان سایت به صورت کامنت زیر هر صفحه وجود دارد. در ستون سمت راست امکان درج بنر تسلیت طراحی شده است.

دایرکتوری مساجد برای دسترسی به اطلاعات مراکز برگزاری مجالس ترحیم، فهرست واعظان و مداحان برای ارتباط مستقیم با این افراد، لیست تفضیلی خدمات دهندگان به مراسم سوگواری به تفکیک شهر از بخش های دیگر یادبان می باشد.
فروشگاه یادبان در تهران مستقیما نسبت به فروش و ارسال تاج گل، خرما و حلوا، میوه و سایر اقلام مورد نیاز مراسم سوگوار فعالیت خواهد کرد.

یادبان از سرویس دهندگان در همه بخش های خدمات سوگواری آگهی می پذیرد. پذیرای نظرات شما هستم.

در تلگرام برای شنیدن فرمایشات شما: https://telegram.me/ParvizZahed


برچسب ها:

سوگواریمراسم عزامراسم بزرگداشتبزرگداشت آنلاین


نظر محترم شما چی هست؟

نام
ایمیل ضروری
وب سایت / وبلاگ
پیغام ضروری
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
کد مقابل را وارد کنید ضروری
اگر کد خوانا نیست اینجا را کلیک کنید